چگونه اندازه سرنگ صحیح را انتخاب کنیم؟

BD یک سرنگ با کیفیت بالا است که استفاده از آن آسان است. قبل از انتخاب یک سرنگ، مطمئن شوید که برای محلول بهینه به چند میلی لیتر نیاز دارید. (در این مورد از پزشک خود سوال کنید).

سرنگ ها

چگونه ضخامت چین خوردگی پوست خود را اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه‌گیری چین‌خوردگی، ناحیه‌ای را روی ران خود انتخاب کنید و با انگشت شست و سبابه خود فشار دهید و از ماهیچه‌ها فاصله بگیرید، مطمئن شوید که فقط پوستی نیست که می‌کشید. بافت را درست بین انگشت شست و سبابه خود اندازه بگیرید. برای این کار می توانید از یک خط کش معمولی استفاده کنید.

اگر به صورت عضلانی تزریق می کنید، اندازه سوزن شما 2/3 ضخامت بافت است. اگر زیر جلدی تزریق می کنید اندازه سوزن شما 1/3 ضخامت بافت است.

کنترل انبار

چگونه طول صحیح سوزن را انتخاب کنیم؟

اگر اندازه بافت شما 30 میلی متر است، طول سوزن برای تزریق عضلانی باید 2/3 بافت، حدود 20 میلی متر باشد. طول سوزن بهینه برای انتخاب 25 میلی متر خواهد بود. برای تزریق زیر جلدی، اندازه سوزن باید 1/3 بافت، حدود 10 میلی متر باشد. سوزن صحیح 10 میلی متری برای تزریق بافت مناسب، برای دریافت اثر مناسب دارو و کاهش خطر واکنش های محل تزریق است.

کنترل انبار

چگونه ضخامت صحیح سوزن را انتخاب کنیم؟

ضخامت سوزن به نوع مایعی که تزریق می کنید بستگی دارد. اگر مایع مبتنی بر روغن است، باید سوزنی را انتخاب کنید که ضخیم تر از داروی مایع است.

کنترل انبار

تمام سوزن ها برای مایع مایع استفاده می شود. سوزن‌هایی با ضخامت 0.5 میلی‌متر یا بالاتر نیز برای داروهای مبتنی بر روغن استفاده می‌شوند.

چگونه تزریق z-track را انجام دهیم؟

روش Z-track تزریق عضلانی برای جلوگیری از ردیابی (نشت) دارو به داخل بافت زیر جلدی استفاده می شود.

برای انجام تزریق Z-Track، پوست و بافت کشیده می‌شوند و در حالی که سوزن وارد عضله می‌شود، محکم نگه داشته می‌شوند. پس از تزریق دارو، پوست و بافت آزاد می شوند.

تزریق Z-track به جلوگیری از نفوذ دارو به بافت زیر جلدی کمک می کند و دوز کامل را تضمین می کند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم این نوع تزریق را در ناحیه ران، در حالت نشسته و استراحت انجام دهید.

برای انجام تزریق z-track از یک دست برای کشیدن پوست و بافت زیر جلدی خود به سمت پایین استفاده کنید، آن را محکم در حدود یک اینچ (2.54 سانتی متر) از عضله نگه دارید. برای بدست آوردن زاویه مناسب از انژکتور 90 درجه استفاده کنید. سوزن به سرعت به اندازه کافی عمیق وارد می شود تا به عضله شما نفوذ کند.

کنترل انبار

 

سپس پیستون را عقب بکشید و سرنگ را از نظر وجود خون آسپیره شده بررسی کنید. اگر خون وجود داشته باشد، به این معنی است که ممکن است یک ورید اصابت کرده باشد، بنابراین باید از یک محل جدید استفاده شود. این شامل یک سوزن جدید و داروی تازه است.

کنترل انبار

اگر خون در سرنگ وجود نداشت، دارو را به آرامی مستقیماً به عضله تزریق کنید. سوزن قبل از بیرون کشیدن حدود 10 ثانیه در جای خود باقی می ماند.

هنگامی که پوست و بافت آزاد می‌شوند، مسیر سوزن شکسته می‌شود و برای مدت کوتاهی شکلی مانند حرف Z را تشکیل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *